Dilinizi Eşek Arısı Soksun

shadow

Metin Uca’nın kendine özgü mizahi eleştiri üslubuyla yaşadığımız dilimize takılanları, dilden dile dolaşanları, dilimizi tutamadığımız gariplikleri anlattığı tek perdelik oyunu başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin bir çok ilinde ve yurt dışında izleyicileriyle buluşmaya devam ediyor. Dev ekran görüntüleri eşliğinde Türkiye halleri ile ilgili "hiç bu tarafından bakmamıştık" dedirtecek süprizlerle iki saat boyunca güldüren bir gösteri "Dilinizi Eşek Arısı Soksun"...

Hallederiz, kısmetse olur, bir çaresine bakarız mantığı, “dilinizi eşek arısı soksun” sloganı ile birleşiyor. "Dilinizi Eşek Arısı Soksun" günümüz Türkiye'sine, kahkahalar attıran bir pencere açıyor. Dev ekranda kimi görüntüler gündelik hayattan, kimi görüntüler ülkemizin çeşitli köşelerinden, hepsi dilimize takılan, dilden dile konuşulan, dilimize dolanan Türkiye halleri... Yaratıcı zekamızın sınırlarını zorlayan ve güzel yurdum insanının mizah duygusunu seyirciye taşıyan örneklerle Dilinizi Eşek Arısı Soksun iki saate ulaşan bir Türkiye panaromasına dönüşüyor.

Beraberce eğlenip yine dilimize takılanlara, yaşadıklarımıza beraberce gülmeyi, kendi yarattıklarımızın üstüne bir kez daha düşünmeyi amaçlayan Dilinizi Eşek Arısı Soksun spor, magazin, hayat, cinsellik, tv dünyamıza da gülen ayna oluyor.

Başa Dön