Hakuna Matata

shadow


Metin Uca’nın kendine özgü mizahi eleştiri üslubuyla yaşadığımız gariplikleri anlattığı tek perdelik oyunu başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin bir çok ilinde ve yurt dışında izleyicileriyle buluşmaya devam ediyor. Dev ekran görüntüleri eşliğinde Türkiye halleri ile ilgili "hiç bu tarafından bakmamıştık" dedirtecek süprizlerle iki saat boyunca güldüren bir gösteri Hakuna Matata...

Hallederiz, kısmetse olur, bir çaresine bakarız mantığı, “takma kafana” sloganı ile birleşiyor. Hakuna Matata günümüz Türkiye'sine, kahkahalar attıran bir pencere açıyor. Dev ekranda kimi görüntüler gündelik hayattan, kimi görüntüler ülkemizin çeşitli köşelerinden... Yaratıcı zekamızın sınırlarını zorlayan ve güzel yurdum insanının mizah duygusunu seyirciye taşıyan örneklerle Hakuna Matata Takma Kafana iki saate ulaşan bir Türkiye panaromasına dönüşüyor.

Beraberce eğlenip yine yaşadıklarımıza beraberce gülmeyi, kendi yarattıklarımızın üstüne bir kez daha düşünmeyi amaçlayan Hakuna Matata spor, magazin, hayat, cinsellik, tv dünyamıza da gülen ayna oluyor.

Kimi zaman 2. kattan atılan buzdolabını tutamayan adamın bahanesi, kimi zaman köprünün yüksekliğini artırmak için yapılan kazı sonucu dünyanın ilk girilemeyen benzin istasyonunun ortaya çıkışı ve seyirciyi ülkemiz ve insanı üzerine kahkahası bol bir yolculuğa çıkarıyor.

Başa Dön