Tanrı Vermiş Pırasa Hiç Yenir mi Yarasa?

Tanrı Vermiş Pırasa Hiç Yenir mi Yarasa?

Bir gün corona geldi ve hiçbir şey eskisi gibi olmadı. 

Ölümler, yoğun bakımlar, maske ve eldivenler, sosyal mesafeler... Nedenini araştıran herkes gözünü Çin’e dikmiş aynı merakla soruyordu... 

Yaratıcı Türk zekâsı tek cümlede neden sonuç ilişkisini bir pazar esnafının gözünden tek cümlede özetleyiveriyordu: Tanrı vermiş pırasa, hiç yenir mi yarasa? 


Metin Uca, şahsına münhasır muzip ve eleştirel üslubuyla, değişen hayatlarımız, alışkanlıklarımız ve nedeni konusunda inanılmaz komplo iddiaları ve cevap sanılan cevapları yani coronanın Türkiye yolculuğunu anlatıyor. 

Tanrı vermiş pırasa, hiç yenir mi yarasa? Türkiye’deki sağlık sistemine ve kriz yönetimine dair hasar tespit raporu niteliğinde. 

Sokağa çıkmak kimlere, ne zaman, ne kadar yasak? Corona hafta sonları daha mı çok bulaşıyor? Uçak yolculuğunda zararsız olan corona, kültür etkinliklerinde niye saldırganlaşıyor? 

Ev içlerinden tarihin derinliklerine, sanattaki corona ve salgın izlerinden geçmiş günlerin ağzımızı birkaç karış açık bırakacak tedavi yöntemlerine, CoronaTurca renklerinden salgının hiç bilin- meyen yönlerine, bu küçücük virüsün öyküsünü okumak isterseniz maskelerinizi takın, sosyal mesafenizi alın ve kendinizi sayfalara bırakın.


“Tanrı Vermiş Pırasa, Hiç Yenir mi Yarasa?“ 13 Ağustos’ta kitap satılan her yerde... dr.com.tr’de ve inkilap.com’da kitaba imzalı olarak ulaşabilirsiniz. Online olarak dr.com.tr, idefix.com, hepsiburada.com, kitapyurdu.com ve inkilap.com adreslerinden de satın alabilirsiniz.